Proste kolorowanki dla najmłodszych dzieci

Dzieci wkraczające w świat kolorowanek mają początkowo kłopot z wypełnianiem pól. Dlatego też proponujemy maluchom innego typu kolorowanki: znacznie prostsze i posiadające grubszy kontur.
 
Proste kolorowanki dla najmłodszych dzieci

Rozwijanie umiejętności manualnych.

Niewprawna rączka małego dziecka nie jest w stanie dokładnie pokolorować kształtu, koordynacja wzrokowo-ruchowa jest niewykształcona i proste obrazki do pokolorowania stanowią idealny materiał wyjściowy do rozwijania umiejętności manualnych. Dzieci dużo chętniej pomalują proste kółeczko niż złożony z wielu małych elementów obrazek, gdyż to nie będzie wymagało od nich precyzji, której jeszcze im brak.
 
Proste kolorowanki dla najmłodszych dzieci

Proste kolorowanki – świetny start dla najmłodszych.

Przedstawiamy Państwu mnóstwo darmowych – do użytku domowego – kolorowanek: Proste kolorowanki dla najmłodszych. Znajdziecie Państwo wśród nich nie tylko podstawowe kształty, ale również rośliny, zwierzęta, auta, czy gotowe widoki. Wszystkie mają grubszy niż zazwyczaj kontur mający za zadanie ułatwienie kolorowania we właściwym zakresie pola przewidzianego do pomalowania oraz uproszczoną formę i przedstawienie tematu.